KOKARTKA w minionym roku – 10 najważniejszych faktów

KOKARTKA w minionym roku – 10 najważniejszych faktów

Za nami kolejny rok, który spędziliśmy bardzo dynamicznie: królowała akrobatyka, balet, gimnastyka i ćwiczenia poprawiające sprawność. W tym roku dużo tańczyliśmy, ale uczyliśmy się też nowych umiejętności przydatnych podczas występów np. robienia fryzur, które przetrwają każdy układ. Same układy doskonaliłyśmy do ostatniej chwili przed licznymi zawodami.

  1. Warsztaty w ferie zimowe.

Gdy coś nas interesuje potrafimy się poświęcić. A co jest największym poświęceniem, gdy chodzimy do szkoły? Przyjście do szkoły w ferie! Nie musieliśmy Was do tego namawiać. Dziewczynki chętnie uczyły się zaplatać warkocze dobierane i robić przeróżne koczki – ta umiejętność przyda się podczas zawodów jak i treningów w KS Kokartka :). Oprócz tego było dekorowanie kubeczków, tworzenie bransoletek i malowanie pisanek. Zaś na treningach było doskonalenie układu z wstążką.

2. Powstanie strony, którą właśnie przeglądasz 🙂

Pojawiła się także nasza strona internetowa kokartka.info, na której znajdują się niezbędne informacje dotyczące zajęć, a także ciekawe wiadomości na temat każdego z trenerów. Zakładka „Aktualności” to blog. Tutaj znajdują się teksty dotyczące dyscyplin sportowych, które trenujemy w naszym klubie.

Na jednej z zakładek został ukryty filmik, spróbuj znaleźć 🙂

3. Facebook Kokartki

Coraz więcej zaczęło się dziać też na Facebooku KS Kokartka: były rebusy, konkursy, ciekawostki ze świata gimnastyki artystycznej i oczywiście Wasze zdjęcia z zajęć i z występów.

FireShot Screen Capture #201 - 'Klub Sportowy Kokartka' - www_facebook_com_kskokartka_photos_a_669039793197247_1073741830_665317746902785_915866295181bez-tytulu

4. Sesja zdjęciowa.

W maju grupa naszych trenerów wzięła udział w sesji zdjęciowej dla naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionego klubu sportowego dla chłopców KS Mucha. Ach co się działo na tej sesji! Gdy trener bądź trenerka wykonywała ruch, druga osoba obrzucała ich mąką. Mieliśmy potem dużo sprzątania, ale sztuka wymaga poświęceń 🙂 Zdjęcia wykonał dla nas Uszaty.

mk4l5618_1_1

Wszędzie materace, mąka i trenerzy skaczący w odpowiednim momencie 🙂

mk4l5618_1

I gotowe zdjęcie. Znajdziecie je np. tutaj: http://kokartka.info/wcs3_instructor/joanna-narolska/

5. Debiut na zawodach.

Za nami wiele wspólnie przeżytych występów. Dziewczynki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na zawodach.

W kwietniu w Bydgoszczy:

imag1733

Sukcesy dziewczynek zmotywowały nas, żeby w maju znów wrócić do Bydgoszczy, tym razem na kolejne zawody:

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

W czerwcu dziewczynki wystąpiły w Gdańsku. Koniecznie sprawdźcie film:

 

Przyjście chłodniejszych dni nie oznaczało końca występów. Co może działać lepiej na jesienne znużenie niż porządny trening? Patrząc na dziewczynki po zajęciach widzimy na ich trwarzach co prawda trochę zmęczenia, ale i wielką radość. Dlatego z wielką chęcią wybraliśmy się w listopadzie na zawody Arabeski – była tam świetna zabawa i…miejsca na podium!

imag2752 20161119_170147

imag2768

6. Warsztaty letnie.

Skoro były warsztaty zimowe, również latem nie zabrakło atrakcji w Kokartce. Było kreatywnie! Dziewczynki same ozdabiały szkatułki metodą decoupage, „oswajały się” z przyborami prawdziwej gimnastyczki, tworzyły nowe układy i figury, uczyły się tańczyć. Dzięki zabawom i zajęciom mogły się lepiej poznać, pobyć ze sobą i porozmawiać.

 

7. Otwarcie nowych oddziałów Kokartki.

Prowadzimy zajęcia na salach gimnastycznych kilku szkół, żeby coraz więcej dziewczynek z Gdyni mogło przychodzić na treningi.W 2016 roku uruchomiliśmy oddziały w Wiczlinie i Witominie. Obecnie zajęcia odbywają się w trzech dzielnicach: Dąbrowa (Szkoły  nr 45 i nr 47), Wiczlino (Szkoła Podstawowa nr 37), Witomino (Szkoła Podstawowa nr 35).

IMAG2358

8. Powstanie Klubu Sportowego MUCHA.

Sukces klubu KOKARTKA sprawił, że pomyśleliśmy o tym, żeby nie tylko dziewczynki, ale również chłopcy mieli możliwość trenowania. Stworzyliśmy Klub Sportowy MUCHA, w którym młodzi chłopcy mogą uczyć się elementów breakdance, hip-hopu, parkour i akrobatyki.

MK4L6703_1

Trener Michał Lisiecki, zdj. Uszaty PHOTO.

9. Filmik promocyjny

Na Mikołajki przygotowaliśmy niespodziankę – film promocyjny, w którym wystąpili nasza kadra oraz grupa dziewczynek – do obejrzenia TUTAJ.

10. Nowe gadżety firmowe.

Torby, bransoletki, czapki, koszulki – takie gadżety KOKARTKOWE przygotowaliśmy dla dziewczynek. A wszystko w kolorach fioletu. Te drobiazgi są nie tylko dla trenujących, warto śledzić naszego Facebooka często robimy konkursy w których można wygrać nasze gadżety.

 

Co planujemy w 2017 roku?

Na pewno jeszcze więcej ćwiczyć z Wami, jeździć na zawody, ale przede wszystkim nadal dobrze się bawić trenując i tańcząc. Obecnie w KS Kokartka mamy aż 252 dziewczynki, które z wielką pasją przychodzą na zajęcia. Chcielibyśmy, żeby jeszcze więcej młodych osób poznało ten wspaniały świat akrobatyki, baletu i gimnastyki. O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco tutaj, na Facebooku i oczywiście na zajęciach. A tym czasem – będziemy trenować, żeby wiosną Kokartki z Gdyni zadały szyku i pokazały swoją grację na zawodach. 🙂