Gala Pokazowa Kokartki i Muchy 2018

Gala Pokazowa Kokartki i Muchy 2018

10 czerwca w ZS nr 14 na Dąbrowie odbyła się długo wyczekiwana Gala Pokazowa Kokartki i Muchy. Coroczne widowisko gimnastyczno-taneczne było podsumowaniem pracy trenerów i zawodników. Przed tłumnie zgromadzoną widownią wystąpiły wszystkie grupy zajęciowe prowadzone przez Kluby Sportowe Kokartka i Mucha. Mieliśmy przyjemność zaprezentować wszystkie poziomy zaawansowania grup oraz pełen przekrój kategorii wiekowych począwszy od grup przedszkolnych, na grupach Kadry skończywszy.

Zaprezentowanie umiejętności każdej grupy było nie tylko okazją dla rodziców by zobaczyć czego nauczyły się pociechy w przeciągu roku szkolnego, ale także ważnym bodźcem dla naszych podopiecznych. Oglądając układy pokazowe starszych lub dłużej trenujących grup, dzieci – szczególnie te, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gimnastyką – mogły nabrać wyobrażenia o tym, do czego dążymy podczas zajęć. Podczas ostatnich treningów tuż przed zakończeniem roku szkolnego omawialiśmy co zrobiło na nich największe wrażenie, jakich elementów chcieliby się uczyć po przerwie wakacyjnej oraz o ich odczuciach i wnioskach po pierwszym grupowym występie. Gala okazała się świetnym ćwiczeniem praktycznym potwierdzającym wartości o których rozmawiamy w ciągu roku szkolnego; o tym, czym jest praca zespołowa oraz, że gimnastyka to nie tylko nauka elementów.

Wiele radości sprawiło przygotowywanie kostiumów oraz motywów przewodnich układów pokazowych. Zarówno trenerzy prowadzący jak i sami mali artyści wykazali mnóstwo zaangażowania w tym zakresie! Możemy zdradzić, że grupy zasypywały nas pomysłami a wiele z nich zostało wykorzystanych 🙂 Poza standardowymi przyborami gimnastycznymi (wstążki, piłki, obręcze, maczugi) mogliśmy zobaczyć całe mnóstwo nietypowych rekwizytów, jak np. wielkie lizaki, chusty czy miecze świetlne, przenoszących nas w bajkowy świat. Istotną częścią przygotowania było przekazanie dzieciom, że występ nie kończy się na poprawnie wykonanych elementach rozliczonych na 8 taktów. Omawialiśmy nastroje w jakie wprowadza nas muzyka, pracowaliśmy nad teatralością zwracając uwagę na gesty i miny oraz nauczyliśmy się czym jest kontakt artysty z widownią. Dla wielu grup nowym doświadczeniem były takie detale jak wejście i zejście ze sceny, ustalenie pozy początkowej oraz wspólne ukłony. Nie ma zatem wątpliwości, że efekt końcowy był ogromnym sukcesem!

Jako organizatorzy i trenerzy jesteśmy dumni z naszych podopiecznych. Układy pokazowe to podsumowanie wszystkich dni spędzonych wspólnie na sali treningowej. Każdy występ ma w tle historie wspólnego stawianie czoła wyzwaniom, wspólny śmiech oraz chwile wzruszeń. Myślimy już o kolejnych choreografiach a tymczasem zapraszamy do obejrzenia video relacji z tego ważnego dla nas dnia.